Jak zaprojektować nasz salon?

zdjęcia na szkle

Salon to serce każdego domu. Jest wizytówką, miejscem gdzie przyjmowani są goście oraz gdzie spędzamy wspólne chwile z rodziną. To właśnie w salonie wypoczywamy, oglądamy telewizję, spożywamy posiłki, a niekiedy nawet funkcjonuje jako nasza sypialnia. Z uwagi na to, że jest to miejsce gdzie spędzamy większość swojego wolnego czasu musimy dobrze przemyśleć jego aranżację, tak aby pozostał on nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim wygodny i zgodny z naszym gustem.

Jednym z najważniejszych pytań, na jakie muszą odpowiedzieć sobie domownicy, jest to czy salon będzie pełnił jeszcze jakieś dodatkowe funkcje, czy będzie tylko salonem. W małych mieszkaniach, najczęściej jest dodatkowo jadalnią oraz sypialnią.

W takim przypadku będą nam potrzebne zupełnie inne meble niż kiedy miałby pełnić rolę jedynie salonu.

Najważniejszym meblem w takim przypadku będzie sofa, czy też narożnik z funkcją spania. Czy to będzie narożnik czy też sofa decyduje przede wszystkim to jak dużą powierzchnią w salonie dysponujemy. Jeśli jest to niewielki salon, najbardziej odpowiednim wyborem jest sofa, która nie zabierze nam cennej przestrzeni. Wybierając mebel do spania oprócz jego rozmiarów przed rozłożeniem równie ważne są jego rozmiary po rozłożeniu. Należy sprawdzić powierzchnię spania, ponieważ może okazać się, że łózko po rozłożeniu jest dla nas za krótkie lub za wąskie.
Jeśli salon ma również pełnić funkcję jadalni, warto zdecydować się na rozkładany stół oraz krzesła, które mogą być rozkładane jedynie na czas posiłków lub przyjmowania gości.

Jeśli mamy wybrane już wszystkie meble, czas przystąpić do nadania charakteru naszemu salonowi. Najwięcej przytulności nadają mu osobiste dodatki czy też pamiątki. Rodzinne zdjęcia, pamiątki ze wspólnych wyjazdów czy też galeria prac naszych pociech. Bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie obrazy na szkle. Można zamówić dowolną grafikę, nawet taką, która przedstawia naszą rodzinę. Takie obrazy dodatkowo nadadzą naszemu salonowi nowoczesnego charakteru.