Nowy trend w oświetleniu

oprawy led

Lampy LED to nowy design w oświetleniu. Żarówki te są energooszczędne, dają silne punktowe światło i można je bez problemu montować na ścianach sufitach, a nawet w podłogach. Oprawy ledowe są produkowane w wielu rozmiarach, kolorach i kształtach. Żarówki LED znajdują zastosowanie tam, gdzie światło powinno stale się świecić, a więc w ciemnych korytarzach, klatkach schodowych czy np. w kuchniach, gdzie światło kierowane jest na blat roboczy.

Oprawy ledowe można kupić puste lub z żarówkami. Podczas dokonywania wyboru trzeba pamiętać, że gdy kupimy pustą oprawę musimy dobrać odpowiedni do niej reflektorek LED. Może się zdarzyć, że nie będą do siebie pasowały. Jednakże gdy zamontujemy już takie oświetlenie przekonamy się, że światło żarówek LED nadaje pomieszczeniu bardzo stylowy wygląd. Alternatywą dla małych oprawek żarówek LED są duże oprawy sufitowe LED. Aby oświetlić większe pomieszczenie potrzebna jest taka lampa by światło rozpraszało się swobodnie po całym obszarze. Taką możliwość zapewniają lampy sufitowe oraz właśnie oprawy LED. Jest wiele rodzajów i wzorów opraw sufitowych. Mogą to być plafony, listwy lub nowoczesne lampy dające silne białe lub żółtawe światło.

W zależności od potrzeb i usytuowania sufitu oprawy sufitowe mogą być zewnętrzne lub podtynkowe. Podtynkowe to rozwiązanie dla sufitów skośnych lub niskich. Można montować je samodzielnie lub montaż zlecić firmie, która zajmie się całością prac przy tego typu oświetleniu. Oprawy ledowe są trwałe i estetyczne, a zamontowane w pomieszczeniach nadają mu elegancki i nowoczesny wygląd.