Od koncepcji do realizacji

projektowanie wnetrz lazienki z wanna

Wykonanie każdego dzieła, niezależnie od dziedziny, wymaga pomysłu, starannego przygotowania, a dopiero na końcu pozostaje realizacja. Nie inaczej jest, gdy chodzi o projektowanie wnętrz. Aby dany plan był zgodny z naszymi oczekiwaniami, nie obejdzie się bez wsparcia specjalistycznych narzędzi oraz pomocy profesjonalisty w dziedzinie projektowania.

Taką osobą jest projektant wnętrz, który pomaga wcielić rodzące się wizje w życie. Podczas konsultacji z projektantem możemy omówić interesujące nas kolory, wzory oraz style, aby lepiej wypracować zadowalający nas efekt. Wszystkie pomysły zostaną zebrane w formie koncepcji architektonicznej oraz zwizualizowane dla większej przejrzystości w dalszych stadiach realizacji. Dzięki dobrej współpracy z projektantem mamy szansę otrzymać projekty wnętrz, które będą odpowiedzią na wszystkie nasze potrzeby i pragnienia.

Architektura wnętrz to nie tylko pomysł oraz aranżacja, ale także kompleksowy przegląd pomieszczenia. Ten początkowy etap jest bardzo ważny w całym procesie projektowo-wykonawczym, ponieważ jest w nim miejsce na gruntowne sprawdzenie zakresu naszych możliwości oraz wprowadzenie ewentualnych modyfikacji w lokalu.

Wszystkie te kroki prowadzą do sporządzenia projektu technicznego przy użyciu specjalistycznych programów wspomagających architektów w pracy. W ręce klienta składane są odpowiednio przygotowane i opracowane projekty wnętrz (zobacz efekty pracowni Proste Wnętrze z Krakowa tutaj: https://www.prostewnetrze.pl/) – plany oraz rysunki ze szkicami technicznymi. Dokumenty te posłużą jako narzędzia do dalszych prac, czyli fizycznej realizacji założeń projektowych. Później pozostaje nam już cieszyć wzrok wymarzonymi wnętrzami.