Oprawa obrazów, poszukiwanie ramy do obrazu

oprawa obrazów
Obrazy ścienne to oryginalny element wystroju wnętrz, również tych współczesnych. Potrafią one nadać wnętrzu kunsztu i szyku, wprowadzić do niego pewien pierwiastek indywidualności. Obrazy często związane są z rodzinnymi tradycjami, przekazywane są z pokolenia na pokolenie, są pamiątką po przodkach, prezentem w ważnym dniu naszego życia. Mają wartość sentymentalną i emocjonalną.

Ważną składową każdego obrazu jest jego rama. Pozwala ona odmienić całkowicie z pozoru nudny obraz i dopasować go kolorystyczne do naszego mieszkania, ścian, mebli. Oprawa obrazów daje im drugie życie oraz możliwość zmiany ich charakteru i specyfiki. Często dostajemy od rodziny obrazy, które mają zniszczone ramy. Nie trzeba wówczas wyrzucać obrazu, wystarczy wymienić jego ramę i obraz będzie jak nowy, gotowy do powieszenia. Pod względem motywów i kolorów oprawa obrazów i firmy zajmujące się nią dają nam dużą dowolność i ogromny wybór. Każdy z nas ma na strychu lub w piwnicy obraz, który wymaga odnowienia, oprawienia. Czy nie warto wyciągnąć go i dać mu szansę, by cieszył nasze oko i ozdabiał dom?
Często my lub nasze dzieci mają talent do rysowania, malowania, tworzenia kolaży. Takie małe dzieła sztuki stworzone przez naszych bliskich również wymagają oprawy. Są świetnym elementem wystroju, ale i pamiątką przywołującą wspomnienia przez całe życie. Jeśli sami malujemy, to oprawa obrazów przyda nam się w tworzeniu własnego biznesu i sprzedaży tych dzieł, ale i pozwoli stworzyć oryginalny prezent dla bliskich na taką okazję jak ślub, chrzciny, urodziny, jubileusz, rocznicę. Ramę obrazu można porównać do stroju, szaty, ubrania. Każdy z nas chce się prezentować jak najlepiej, a rama dla obrazu jest elementem wieńczącym proces tworzenia i dodającym mu piękna.
Często zlecamy malarzowi wykonanie portretu rodzinnego. W tym przypadku powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ramę, w jakiej będzie spoczywał nasz obraz, ponieważ tego rodzaju malarska fotografia stanowi nie tyle element dekoracyjny, co fragment naszej tożsamości.