Przepisy na ciasta bez pieczenia

ciasto bez pieczenia

Dla smakoszy wyrobów cukierniczych nie istnieje życie bez ciast. Istnieje mnóstwo przepisów na ciasta, które można podzielić na dwie grupy. Mówimy tutaj o przepisach na ciasta bez pieczenia oraz przepisy na ciasta, które należy piec w piekarniku. Dzisiaj omówimy o tych pierwszych, czyli ciastach, których nie trzeba piec. Taka metoda jest z pewnością szybsza i łatwiejsza, zwłaszcza dla początkujących fanów cukiernictwa.

Warto wiedzieć, że aby ciasta bez pieczenia zachowały odpowiednią konsystencją, powinny być usztywniane poprzez dodanie substancji takich jak np. żelatyna spożywcza. Najpopularniejsze są serniki oraz ciasta z serkiem mascarpone. Podamy dzisiaj uniwersalny przepis na prosty sernik w ulubionymi owocami. Fajnym pomysłem jest używanie owoców sezonowych, a poza sezonem możemy używać mrożonych . Potrzebujemy galaretki owocowej o dowolnie wybranym smaku, ciastek herbatników, masła, jogurtu naturalnego, ulubionych owoców, cukru, żelatyny spożywczej oraz cukru waniliowego. Gdy nie mamy cukru waniliowego, możemy po prostu do cukru dodać laskę wanilii albo pominąć ten krok. W silikonowej formie układamy papier do pieczenia. Rozkruszamy herbatniki z masłem, po czym masą wykładamy formę. Jogurt, owoce, cukier oraz cukier waniliowy miksujemy na gładką masę i dodajemy wcześniej rozpuszczoną żelatynę.

Żelatynę rozpuszczamy podobnie jak galaretki według instrukcji, którą podaje producent. Całość delikatnie mieszamy i wlewamy na ułożoną masę z herbatników i wstawiamy do lodówki do stężenia. Podczas, gdy masa stężeje w lodówce, przygotowujemy galaretkę owocową i polewamy nią gotową masę sernika z lodówki. Całość pozostawiamy do wystygnięcia i gotowe. Prawda, że łatwe? Polecam samemu wypróbować!