Rama, ramka, rameczka!

ramki drewniane

Dom bez ramy do obrazów nigdy nie należał do takich, których wnętrza chwalono. Inną kwestią, którą należałoby wziąć pod uwagę, jest budowa obrazu. Przyjęło się, że każdy obraz musi zostać obramowany. Nie ma czemu się dziwić, w końcu ramki drewniane, które oplatają obraz z czterech jego stron, sprawiają że staje się on bardziej wyrazisty, pełny oraz krótko mówiąc – ładniejszy

Poza tym obramowanie w postaci drewnianej ramki sprzyja wyprostowaniu go na ścianie. Jest to równie ważna sprawa, a dlatego że przenoszenie różnego rozmiaru utworów, na przykład na płótnie, wymaga bardzo często zwinięcia w rulon. Gdyby nie ramy, większość obrazów zwijałoby się i nie byłoby można ich wyprostować i powiesić na ścianie, ani nigdzie indziej.

Ramki nie muszą być drewniane. Mogą być wykonane z różnych materiałów. Co prawda drewniane nie należą do najtrwalszych, jednak jeśli się o nie odpowiednio dba, przetrwają bardzo długi okres czasu oraz niewątpliwie potrafią nieraz zrobić możliwie najbardziej piorunujące wrażenie na odbiorcy obrazu. Obramowania nie potrzebują obrazy malowane na kartonie lub styropianie, czy na innych stałych nawierzchniach. Jest to fakt, ale bardzo wiele osób zgodziłoby się z opinią, że gdyby go obramować w ramki drewniane, atrakcja takiego malunku wzrosłaby dwukrotnie.

Nie można również zapomnieć o tak istotnej kwestii, którą jest wytrzymałość obrazu. Wiecznie narażone na zagięcia rogi, dzięki obramowaniu z pewnością nie ulegną jakiemukolwiek uszkodzeniu. Warto zaopatrywać obraz w ramki drewniane i nie tylko!

Zobacz więcej: Nielsen Polska | Ramki drewniane