Rodzaje oraz zastosowanie kostki brukowej

kostka brukowa Kraków

Kostka brukowa bardzo dobrze sprawdza się podczas urządzania podjazdu, ogrodu oraz działki. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie, co czyni ją dobrym i tanim rozwiązaniem do wykończeń przydomowych. Kostka brukowa jest łatwo dostępna, więc możemy kupić ją już od kilkunastu złotych za metr w pobliskim markecie.

Jeśli jednak zależy nam na jej dłuższej żywotności oraz lepszej jakości, warto wybrać kostkę z wyższej półki cenowej, by móc cieszyć się jej prostotą oraz urokiem przez dłuższy czas. Wyróżniamy różne rodzaje kostki między innymi kostki z betonu, kamienne, oraz z kamienia polnego. Kostka z betonu jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą tanio i funkcjonalnie urządzić podjazd, miejsce koło domu, lub położyć chodnik. Kamienna kostka cechuje się efektywnym wyglądem, wytrzymałością oraz odpornością. Jednak ogranicza się ona do wykorzystania jej na tarasach, oraz podjazdach, lub ścieżek w ogrodzie.

Układanie kostki z kamienia polnego wymaga dużego doświadczenia, ale efekt dekoracyjny prezentuje się najlepiej z innych wymienionych już tutaj kostek. Wyróżniane są różne rozmiary kostek m.in. od 4cm nawet do 14, dzięki temu można osiągnąć ciekawy efekt końcowy. Efekt końcowy nie zależy jednak jedynie od rozmiaru kostki, ale również od jej sposobu ułożenia i kolorystyki. Inspiracje można zasięgać w internecie, ale można również wykorzystać do tego projektanta. Jeśli jednak sądzimy, że posiadamy zmysł estetyczny możemy sami spróbować zająć się doborem jej koloru oraz sposobem ułożenia.

Zobacz też: Kostka brukowa Kraków