Spróbuj gry miejskiej

krakow najlepszym miastem do gry miejskiej

Kto powiedział, że w dobie nowoczesnych technologii ludzie nie lubią rozrywki na świeżym powietrzu? Dowodem na to, że tak właśnie nie jest może być coraz bardziej popularna gra miejska. Gry tego typu, wykorzystujące przestrzeń miejską, pozwalają fantastycznie oderwać się od szarej rzeczywistości. Do tego, angażują wszystkie zmysły i pobudzają kreatywność. Jeśli gra miejska jest Ci póki co obca, to koniecznie jej spróbuj.

Jak wygląda typowa gra miejska? Jak zostało już powiedziane, gra taka wykorzystuje przestrzeń miejską. Polega ona na przemieszczaniu się i wykonywaniu określonych zadań. Taka gra miejska może mieć charakter przygodowy, historyczny, czy być związana z jakąś grą planszową czy komputerową. W zależności od uczestników, może być ona nakierowana na poznawanie miasta – na przykład Krakowa, lub na sprawdzanie wiedzy, jak znają je jego mieszkańcy.

W jakich miastach gra miejska jest szeroko organizowana? Wydaje się, że nie ma dzisiaj miasta, gdzie nie byłoby chociaż jednej firmy organizującej gry miejskie, ale są takie miejsca, gdzie możliwości organizacyjne są szczególnie rozpięte. Przykładem takiego miasta jest bez wątpienia Kraków. Patrząc na jego walory historyczne, architektoniczne, czy krajobrazowe, nie sposób nie odnieść wrażenia, że Kraków to miasto idealne na gry miejskie. Moim zdaniem każda gra miejska tocząca się w Krakowie zawsze jest świetną przygodą i warto się na nią zdecydować.

Polecam: http://www.lostroom.pl/gra-miejska