Wapnowanie i nawożenie roślin

rośliny

Plagron ma bardzo szeroką gamę nawozów. Posiada w swojej ofercie na przykład wapno do wszystkich rodzajów trawników. Jej działanie i stosowanie skutecznie wypiera mech oraz przeciwdziała się jego pojawieniu. Bardzo szybko również rozpada się pod wpływem wody. Przeznaczony jest do trawników ozdobnych jak i tych intensywnie użytkowanych, pasuje więc do każdego rodzaju.

Zabieg wapnowania doprowadza do optymalnego dla roślin odczynu podłoża a także ułatwia roślinom pobieranie innych składników pokarmowych. Korzystnie wpływa również na rozwój pożytecznej mikroflory glebowej. Z kolei, stosowanie środków biobizz zredukuje skutki zbyt intensywnego nawożenia, co w konsekwencji jest przyczyną zakwaszania gleby i wzrostu mchu. Z powodzeniem można go stosować do trawników wieloletnich jak i przy ich zakładaniu.

Wapnowanie przed założeniem trawnika, ma na celu uzyskanie pH gleby na poziomie 6,0-7,0. Zabieg wapnowania należy wykonać co najmniej na 3-4 tygodnie przed planowanym wysiewem nasion lub wyłożeniem rolek trawy. Dawki jednak takiego środka musimy ustalać w zależności od odczynu i rodzaju gleby. Nawozy do roślin, jak choćby wspomniane plagron czy biobizz, posiadają bardzo dużą zawartość żelaza i dostosowany jest do wymagań pokarmowych wszystkich gatunków traw, szczególnie do trawników ozdobnych i rekreacyjnych.

Zawarte w takim nawozie składniki mineralne, dobierane są w odpowiednich ilościach oraz formach a także stymulują wzrost traw. Poprawiają ich zdrowotność oraz zapewniają bardzo intensywny kolor trawników. Warto więc o tym koniecznie pamiętać.