Wyprawka dla noworodka

na spacerze

Oczekiwanie na narodziny dziecka to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu wielu rodziców. Kiedy poznamy już płeć dziecka to od razu w głowie pojawiają się pomysły na zakup najpotrzebniejszych akcesoriów, ubranek, sprzętów i wielu innych. Trzeba jednak podejść do takich zakupów z głową. Noworodek nie potrzebuje wielu rzeczy.

Do koniecznych zaliczymy m.in. łóżeczko, przewijak, wózek i fotelik do samochodu. Te wiążą się z największym wydatkiem. Kolejno będą to ubranka, butelki, smoczki, pieluszki, rożek dla noworodka, komplet do łóżeczka czy kocyki. Materiały z jakich wykonane są tekstylia dla dziecka muszą być bezpieczne i antyalergiczne. To bardzo ważne. Ciekawą ofertę proponuje senna-sowka.pl. Rodzice znajda tam nie tylko rożek dla niemowląt, ale wszystkie tekstylia potrzebne do wyprawki. Produkty posiadają atesty bezpieczeństwa. Wybór wzorów i kolorów na pewno zadowoli każdego.

Jeśli chodzi o ubranka to ich ilość powinna być rozsądna, gdyż niemowlę naprawdę szybko z nich wyrasta. W sklepach znajdziemy masę rzeczy i akcesoriów dla noworodków, które cieszą nasze oczy. Jednak nie można dać się zwariować. Obecnie nie trzeba kupować na zapas, bo wszystko jest dostępne. Jest to przydatne jeśli mamy niewielkie mieszkanie i niezbyt dużo miejsca do przechowywania. Na początku dla dziecka spokojnie wystarczy jednak komoda i półka w łazience. Na pierwszym etapie życia dziecko nie potrzebuje zabawek i pluszaków. Nie kupuj ich zbyt wcześnie, aby nie kurzyły się na półce.
Najlepiej poradzić się innych świeżo upieczonych mam. One najlepiej podpowiedzą co jest potrzebne, a co nie.

Zobacz też: Senna Sówka | Rożek dla niemowląt